مراسم جالب بودایی در آیین بزرگداشت پادشاه تایلند (فیلم)

یکشنبه 25 مهر 1395 07:52 ب.ظ

 

مراسم جالب بودایی در آیین بزرگداشت پادشاه تایلند (فیلم)

 • مراسم جالب بودایی در آیین بزرگداشت پادشاه تایلند (فیلم)
  باشگاه خبرنگاران جوان- مراسم رسمی 100 روزه بزرگداشت پادشاه فقید تایلند آغاز شد.

  شاهزاده خانم ماهاچاکری سریندورن امروز با حضور در معبد مراسم رسمی بزرگداشت پادشاه فقید این کشور را آغاز کرد. به گزارش شبکه امکات روحانیون ارشد بودایی با قرائت ادعیه ویژه آیین خود این مراسم صد روزه را برگزار خواهند کرد.

  مراسم جمع آوری اعانات برای راهبان بودایی و پذیرایی روزانه از روحانیون بودایی از جمله بخش های این مراسم است. 

خصوصیات افراد خوشبخت

پنجشنبه 22 مهر 1395 08:12 ب.ظ

 

خصوصیات افراد خوشبخت

 • خصوصیات افراد خوشبخت

  خوشبخت واقعی کیست؟

  رابرت والدینگر (Robert Waldinger) روانپزشک و مدیر پژوهش "رشد و تکامل بزرگسالان" در هاروارد است. این پژوهش یکی از طولانیترین و کاملترین پژوهشهاست که تا کنون بر روی زندگی افراد بزرگسال انجام شده است. والدینگر چند راز خوشبختی را که در مطالعه اخیر به آن دست یافته اند، برای ما توضیح میدهد. این پژوهش دو گروه مرد سفید پوست را به مدت 75 سال تحت مطالعه قرار داده است. این پژوهش از سال 1938 آغاز شده است. این دو گروه عبارتند از:

  -268 دانشجوی سال دوم هاروارد به عنوان بخشی از پژوهشی تحت عنوان گرانت ( Grant Study ) ( این پژوهش بخشی از همان پژوهش اصلی یعنی رشد و تکامل بزرگسالان بود)که توسط روانپزشک هاروارد جورج والیانت ( George Vaillant ) هدایت می شدند.

  -456 پسر 12 تا 16 ساله که در بوستون بزرگ شده بودند، به عنوان بخشی از پژوهشی تحت عنوان گلوئک ( Glueck Study ) که توسط پروفسور دانشکده حقوق هاروارد شلدون گلوئک ( Sheldon انجام شد.

  این محققان زندگی آقایان را در زمینه های کیفیت ازدواجشان، رضایت شغلی و فعالیتهای اجتماعی شان هر دو سال یکبار بررسی کردند و وضعیت سلامت فیزیکی آنها را هر 5 سال یک بار بررسی و ثبت میکردند، که از جمله این موارد رادیوگرافی قفسه سینه، آزمایش خون، آزمایش ادرار و پژواک نگاری قلب (  روشی غیر تهاجمی است که، با استفاده از امواج صوتی، ساختمان داخلی قلب به تصویر کشیده شده و در حقیقت به عنوان استاندارد تشخیص بیماری‌های قلبی تلقی می‌شود) بود.

  یک یافته مهم از این مطالعات به دست آمد: رابطه خوب ما را سالمتر و خوشبختر نگه می دارد.

  دکتر والدینگر به سه کلید اصلی خوشبختی اشاره میکند:

  1- روابط نزدیک و صمیمانه

  در هر دو گروه تحت پژوهش هاروارد، مردانی که با خانواده، دوستان و یا اطرافیانشان رابطه صمیمانه ای داشتند، شادتر و سالمتر از افرادی بودند که خود را کمتر اجتماعی میدانستند. همچنین این افراد طول عمر بیشتری نیز داشتند. در حالی که افراد تنها تر، کمتر شاد بودند. همچنین سلامت روانی و فیزیکی افراد تنها تر نیز ضعیف تر بود.یک بازبینی در 2014 از چند ده مطالعه منتشر شده در نشریه Social and Personality Psychology Compass، نشان داد که تنهایی بر عملکرد روانی، خواب و سلامتی تاثیر میگذارد که این فاکتورها به نوبه خود خطر بیماری و مرگ را افزایش میدهند.

  2- کیفیت روابط (نه کمیت)

  تنها ارتباط داشتن اهمیت ندارد. زوجهای متاهل که دائما در کشمکش و دعوا هستند و علاقه کمی به هم دارند (که مولفان این مقاله به عنوان ازدواج پرتعارض از آن یاد میکنند)، کمتر از افرادی که هرگز ازدواج نکرده اند، شاد بودند. با این حال به نظر می رسد، تاثیر کیفیت ارتباط تا حدی به سن بستگی دارد. یک مقاله در سال 2015 در نشریه Psychology and Aging منتشر شد که به مدت سی سال زندگی شرکت کنندگانش را دنبال کرده بود و به این نتیجه رسیده بود که، در واقع تعداد روابط برای افرادی که در دهه بیست زندگی خود قرار دارند اهمیت بیشتری دارد، اما کیفیت روابط در دهه سی زندگی تاثیر بیشتری بر سلامت روانشناختی و اجتماعی فرد میگذارد.


  3- ازدواج باثبات و حمایتگرانه

  ارتباط اجتماعی با دیگران نه تنها برای سلامت فیزیکی خوب است، بلکه به دفع مشکلات روانی نیز کمک میکند. افرادی که بدون جدایی و طلاق و یا مشکلات جدی، تا سن 50 سالگی متاهل مانده بودند، نسبت به افراد دیگر عملکرد بهتری در آزمونهای حافظه داشتند. تحقیقات دیگر نیز این یافته ها را تایید می کنند. پژوهشی در 2013 در نشریه PLOS ONE منتشر شد که نشان میدهد، ازدواج از جمله فاکتورهایی است که با کاهش خطر اختلال خفیف شناختی و زوال عقل همراه است.

  همه این یافته ها نشان میدهند که، روابط قوی و مستحکم برای سلامت ما ضروری است.

  اجتماع تاکید زیادی بر ثروت و کار و تلاش دارد، اما در این 75 سال تحقیقات ما مشخص شد که، خوشبخت ترین افراد کسانی بودند که به روابط با خانواده، دوستان و اجتماع اهمیت بیشتری می دادند.

  منبع: سیمرغ


 

ربات LoveBot برنامه ای برای ابراز عشق به همسر

سه شنبه 13 مهر 1395 09:44 ب.ظ

 

ربات LoveBot برنامه ای برای ابراز عشق به همسر

 • ربات LoveBot برنامه ای برای ابراز عشق به همسر

  توضیح دادن عشق، یکی از سخت‌ترین و البته مهم‌ترین مواردی‌ست که هر انسانی با آن روبه‌رو می‌شود. هیچ راه درست و مشخصی وجود ندارد که شما بتوانید به کسی بگویید که عاشق اش هستید یا بتوانید عشق خود را برای او تشریح کنید. زوج‌ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر نیاز به نیرویی بالا دارند، نیرویی که به کمک آن بتوانند تفکرات درونی خود را نشان دهند. شما به عنوان یک انسان چگونه می‌توانید این احساس را بیان کنید؟ آیا تکنولوژی مشخصی برای تعریف عشق وجود دارد؟ قصد داریم این پرسش را از زبان یکی از مهندسین مایکروسافت، گورو رانگاناتان، توسعه دهنده ربات LoveBot بشنویم.

  آیا ربات LoveBot می‌تواند عشق حقیفی شما را نشان دهد؟

  در کنفرانس تکنولوژی که اخیرا در سان فرانسیسکو برگزار شده بود، آقای رانگاناتان ربات چت و گفتگو جدید خود با نام LoveBot را معرفی کرد، رباتی که قصد دارد یکی از سخت‌ترین کارها یعنی گفتن اینکه شما عاشق همسر خود هستید را انجام دهد. رانگاناتان اذعان داشت که همسر وی، همیشه به او می‌گوید که “تو هیچ گاه به صراحت به من نمی‌گویی که عاشق من هستی”.

  ربات LoveBot وظیفه دارد تا به کاربرانی که شما مشخص می‌کنید، این پیام را ارسال کند که شما تا چه اندازه نسبت به آنها قدردان بوده یا از آنها بخواهید که روزی که گذشته را برای شما تعریف کنند. البته اگر شما هنوز در رابطه‌ای جدی با کسی نیستید نباید نگران باشید، چرا که ربات LoveBot می‌تواند پیام‌های عادی و انگیزشی را نیز ارسال کند.

  ربات LoveBot

  با اینکه پیش از این رانگاناتان تلاش خود را داشته تا بتواند عشق خود به همسرش را بیان کند، اما شاید ربات LoveBot بتواند در این زمینه به او کمک کند. شاید صحبت کافی نتواند همیشه مؤثر باشد و ارسال‌ پیام‌های متعدد به همسرتان در مورد اینکه عاشق وی هستید، می‌تواند ذهنیت آنها را نسبت به این موضوع تغییر داده و دیگر تفکرات همیشگی خود را نداشته باشند. شاید بهترین نتیجه‌ای که ربات LoveBot می‌تواند به همراه داشته باشد، این است که شما با ارسال پیام‌های مهربانانه در طول روز، می‌توانید به شریک زندگی خود نشان دهید که تا چه اندازه به یاد او بوده و به او فکر می‌کنید.

  تکنولوژی می‌تواند بسیاری از مشکلات انسان را حل کند، اما شاید اگر از این ربات هم استفاده کنید، هیچ گاه نتوانید به همسر خود ثابت کنید که عاشق وی هستید، شاید حتی هیچ تکنولوژی دیگری در این زمینه نیز وجود نداشته باشد!


 

وقتی شیائومی نمره بنچمارک Mi 5s را به رخ رقبا می‌کشد !

جمعه 2 مهر 1395 07:31 ب.ظ

 

وقتی شیائومی نمره بنچمارک Mi 5s را به رخ رقبا می‌کشد !

 • وقتی شیائومی نمره بنچمارک Mi 5s را به رخ رقبا می‌کشد !

  گوشی هوشمند سطح بالا و حرفه ای شیائومی Mi 5s به تازگی توانسته است در بنچمارک انتوتو امتیاز بالای 164119 را از آن خود کند. البته لازم به ذکر که شیائومی هنوز به طور رسمی این گوشی را معرفی نکرده است. در هر صورت این کمپانی چینی از این فرصت مناسب استفاده کرده و نمره بنچمارک شیائومی می 5 اس را بر روی یک تیزر تبلیغاتی به رخ رقبا کشیده است.

  نمره بنچمارک شیائومی می 5 اس در تیزر تبلیغاتی شیائومیبر اساس موارد فاش شده، گوشی هوشمند شیائومی Mi 5s از نمایشگری 5.15 اینچی مجهز به فناوری فورس تاچ با میزان دقت تصویر فول اچ‌ دی (1080 × 1920 پیکسل) برخوردار خواهد بود.

  علاوه بر آن گفته می‌شود شیائومی Mi 5s به تراشه قدرتمند اسنپدراگون 821 کوالکام مجهز خواهد شد. چیپستی که در بخش CPU دارای چهار هسته پردازشی بوده و از حداکثر میزان فرکانس 2.15 گیگاهرتزی به همراه واحد گرافیکی آدرنو 530 استفاده می‌کند. در کنار آن بر اساس اسناد و شواهد، احتمال دارد این گوشی به فناوری حسگر اثر انگشت التراسونیک کوالکام نیز تجهیز شود. در آن صورت ممکن است حسگر اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر گوشی قرار بگیرد.بنچمارک شیائومی می 5 اس

  دوربین اصلی این گوشی دارای حسگری با دقت 16 مگاپیکسلی بوده و از سیستم لرزشگیر اپتیکال تصویر چهار جهته به همراه سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز و دیافراگم f/1.8 نیز برخوردار خواهد بود. برای آن دسته از سلفی دوستان نیز خبرهای خوشی داریم. شیائومی Mi 5s قرار است به دوربین سلفی با دقت تصویر 13 مگاپیکسل مجهز گردد. علاوه بر آن یک باتری با ظرفیت 3490 میلی آمپر ساعتی نیز در درون آن قرار خواهد گرفت. بنچمارک شیائومی می 5 اس

  بر اساس شایعات منتشر شده، دو نسخه متفاوت از این گوشی راهی بازارهای فروش خواهد شد. یکی از آنها Mi 5s نام خواهد داشت که از میزان حافظه رم شش گیگابایتی به همراه 128 گیگابایت حافظه داخلی بهره مند بوده و با قیمت 299 دلار به فروش خواهد رسید. نسخه دیگر با نام Mi 5s Plus شناخته خواهد شد و میزان حافظه رم شش گیگابایتی به همراه حافظه داخلی 256 گیگابایتی را ارائه خواهد داد. قیمت این مدل نیز در بازارهای فروش 344 دلار خواهد بود.

  همان طور که احتمالا می‌دانید شرکت شیائومی هفته گذشته به طور رسمی دعوت نامه معرفی گوشی Mi 5s را ارسال کرد. این گوشی (ها) در تاریخ 27ام ماه سپتامبر (مصادف با ششم مهر) به طور رسمی معرفی خواهند شد.


 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic